Aktualizacja 17 sierpnia 2019

Osoby pijące alkohol mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się bowiem, że Chlorella to skuteczny sposób na kaca. Ta niepozorna alga może zneutralizować objawy zatrucia alkoholowego zanim odczujemy jego skutki. Jest to świetna informacja dla osób, którym przytrafi się wypicie kilku drinków za dużo.

Sposób na kaca - oczyszczające działanie Chlorelli

Sposób na kaca

Istnieje wiele produktów i suplementów niwelujących skutki kaca, ale większość z nich pozostawia sporo do życzenia. The Daily Mail donosi, że Chlorella może być najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się dolegliwości “dnia po”. Dietetyk Nikki Ostrower z NAO Nutrition w Nowym Jorku nazywa chlorellę najnowyszm “superpożywieniem” ze względu na jej silne działanie detoksykacyjne.

Zobacz również: Co to jest Chlorella?

Alga ta jest pełna chlorofilu, znanego z bardzo dobrych właściwości oczyszczających wątrobę. Oczywiście to nie jedyne jej zalety. Chlorella zawiera również białko, witaminy i minerały, przeciwutleniacze oraz aminokwasy. Jej bogaty skład sprawia, że warto ją przyjmować przy różnych dolegliwościach.

Aby zmaksymalizować właściwości ochronne Chlorelli, zaleca się spożyć ją minimum dwie godziny przed konsumpcją pierwszych napoi alkoholowych.

Dzięki zawartości chlorofilu, Chlorella może wspomóc wątrobę przy nadmiernym spożyciu alkoholu. Jest tylko jeden haczyk. Trzeba ją przyjąć zanim zabawa się rozkręci. Niestety nie ochroni przed kacem jeśli alkohol był skonsumowany wcześniej. Aby zmaksymalizować jej właściwości ochronne zaleca się spożyć Chlorellę minimum dwie godziny przed wypiciem pierwszych napoi alkoholowych. Alga ta będzie chronić wątrobę przed skutkami ciężkiej nocy, jeszcze zanim w ogóle alkohol zostanie spożyty. Dostarczy również składniki odżywcze, wypłukane z organizmu podczas zabawy.

Chlorella z rozerwaną ścianą komórkową bioalgi

Chlorella dostarcza organizmowi wszystkie składniki odżywcze, które przez spożycie alkoholu zostały usunięte. Witaminy i minerały są uzupełniane, dzięki czemu można nie odczuwać nudności i bólu głowy.

Nikki Ostrower zauważa również, że Chlorella nie działa zawsze w 100%, ale z pewnością zmniejsza nasilenie kaca, jeśli została przyjęta przed piciem alkoholu. Natomiast w przypadku gdy potencjalny pijący zapomni spożyć Chlorellę przed imprezą, dietetyk zaznacza, że nie będzie ona przynosiła takich samych efektów jak przyjmowanie jej przed zabawą. W takiej sytuacji Chlorella nie będzie chronić wątroby przed toksynami, gdyż szkoda została już wyrządzona.

Chlorella nie ochroni wątroby przed toksynami, jeśli nie została przyjęta przed piciem alkoholu.

Według Super Nutrition Life, powinno przyjmować się ok 5 gramów Chlorelli przed wypiciem alkoholu, w celu uzyskania najlepszych efektów. Badania wpływu alg na kaca wykazały, że 96% przyjmujących Chlorellę przed konsumpcją alkoholu odczuwała redukcję objawów kaca.


Polecane produkty

Chlorella bioalgi – skuteczny detoks organizmu
Główne działanie chlorelli to oczyszczanie organizmu z substancji toksycznych oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Wykazuje także działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne  Zobacz więcej …
Spirulina + Chlorella – naturalne oczyszczanie organizmu
Ściana komórkowa chlorelli zbudowana jest z mikrofibryli, które zawierają celulozę. Mikrofibryle wytwarzają drobne rusztowania, które wychwytują cząsteczki brudu. Działa to na zasadzie podobnej do sieci. Spirulina + Chlorella nie tylko wspomoże oczyścić  Zobacz więcej …